Finalistki “T jak Talent”

Prawdziwe talenty już wyłonione! Finał tyskiego “T jak Talent” już za nami. W ścisłym finale znaleźli się naprawdę najlepsi. Jak zwykle więc, jury miało nie lada problem. Maja i Julia zajęły pierwsze miejsce! Jak powiedziała pani Dorota Kurowska – śpiewaczka operowa – tegoroczna jurorka: “Jestem bardzo zaskoczona ciekawym brzmieniem głosów, poziomem umiejętności tanecznych, a przede wszystkim odwagą wszystkich tych młodych ludzi”. Wulkanami energii okazali się zwłaszcza najmłodsi uczestnicy. Swoimi występami poderwali publiczność z miejsc! Jak powiedziała nam jedna z uczestniczek: “Nie wiedziałam, że to co pokazałam może się tak podobać! Fajnie się bawiłam.”  W opinii organizatorów trud związany z organizacją tej imprezy w jednym momencie jest zapominany, gdy widać na twarzach publiczności zachwyt i zdumienie, a u uczestników ogromne zadowolenie i dumę ze swoich osiągnięć! Przede wszystkim jednak impreza była wspólną zabawą, w trakcie której uczestnicy dopingowali się i pomagali sobie wzajemnie. Fantastycznym i rzadko spotykanym podczas tego typu przeglądów momentem, jest wspólna zabawa uczestników na scenie podczas obrad jury. Nie ma wówczas rywalizacji, a nawiązuje się nić przyjaźni, kibicowanie najlepszym. Organizowany przez Stowarzyszenie „Piątka Dzieciom” i Gimnazjum nr 2 w ZSZOI przy współudziale MCK, konkurs zyskał już swoją renomę. Świadczy o tym rosnąca z roku na rok, liczba chętnych do wzięcia udziału w eliminacjach. W trzeciej edycji konkursu “T jak Talent” – na deskach Zespołu Szkół Muzycznych stanęło 64 uczestników z 15 tyskich szkół podstawowych i 5 gimnazjów. Pokazali nam 45 różnorodnych prezentacji. Finalistów i ich prezentacje będziemy mogli zobaczyć jeszcze raz podczas finału Tyskiego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych na Placu Baczyńskiego 16 czerwca.

Finalistami III edycji “T jak Talent” w  kategorii szkół podstawowych są:

I miejsce: Maja Machaj & Julia Arendowska (SP5)
II miejsce: Bartosz Stochmiałek (SP36)
III miejsce ex aequo: Igor Kapała (SP10) i Natalia Mazur (Stowarzyszenie Ognisk Artystycznych)

Więcej zdjęć na www.piatkadzieciom.tychy.pl oraz zapraszamy do realcji z imprezy w Radiu Express http://www.radioexpress.pl/wiadomosci-tresc/mlodziez-pokazala-swoje-talenty-15651