Finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Żywe obrazy”

W tym roku impreza organizowana przez Stowarzyszenie “Piątka Dzieciom” i naszą szkołę odbyła się w Teatrze Małym w Tychach. W pracach jury udział wzięli: Andrzej Maria Marczewski -  dyrektor Teatru Małego w Tychach, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach Paweł Drzewiecki, Marek Góral artysta plastyk – rzeźbiarz oraz Anna Rompała prezes Stowarzyszenia “Piątka Dzieciom”. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a  jury przyznało następujące nagrody:
 - I miejsce dla pracy “Rodzina linoskoczków” Pabla Picasso wykonana przez Zespół Szkół nr 1 w Brwinowie k. Warszawy,
- II miejsce “Kapela dziecięca” Tadeusza Makowskiego – Zespół Szkół nr 3 w Mikołowie,
- trzy III miejsca przypadły  pracom “Dziewczynka z owocami”  Artura Grottgera  - SP5  w Tychach, “Chłopcy jedzący owoce”  Bartolomea Estebana Murillo  – Gimnazjum nr 4 w Tychach, “Dziewczyna z perłą”  Johannes Vermeer – Zespół Szkół nr 9 (SP 40) w Tychach.
Wyróżnienia otrzymały prace “Dziewczynka w kapeluszu z kwiatami” Władysława Podkowińskiego – SP 5 Tychy,”Gęsiarka” Józefa Rapackiego- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach , “Dziewczynka gasząca świeczkę” Stanisława Wyspiańskiego ZSzOI Tychy, “Dziewczynka z łódką” Pabla Picasso – Gimnazjum nr  11  w Tychach. Wszyscy artyści mimo upału ciężko pracowali, a ich wysiłki możecie podziwiać na fotografiach.