Eliminacje “T jak Talent” za nami!

Piosenki nostalgiczne i wzruszające, polskich i zagranicznych wykonawców, ostre rockowe i klasyczne dźwięki instrumentalnych prezentacji, recytacja wierszy, taniec hip – hop i break dance, beatbox, stepowanie i “jojowanie” a także elementy gimnastyki artystycznej i taniec z hula – hop. Wszystkie te niezwykłe prezentacje mogliśmy zobaczyć podczas IV edycji konkursu „T jak Talent”, która odbyła się 10 kwietnia w MCK. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Piątka Dzieciom”, a inicjatorami i pomysłodawcami konkursu jest prężnie działający nasz Samorząd Uczniowski w Gimnazjum nr 2. Konkurs dofinansowany jest ze środków MCK i UM.
W tym roku do eliminacji przystąpiło 71 uczniów z 5 gimnazjów i 13 szkół podstawowych w Tychach. Do dalszego etapu zakwalifikowali się uczniowie z gimnazjum (przypadkowa kolejność): Daria Hylak G2, Kamil Kukawski G2, Agata Madziała G3, Katarzyna Herbut G3, Andrzej Lisok, Łukasz Kostyra i Mateusz Łupieżowiec z G8, Julia Zastryżna z G9, Szymon Zazula G10, Przemek Kciuk G10 oraz grupa TON FORMACJA z G10. Spośród 33 prezentacji indywidualnych i zespołowych wśród szkół podstawowych, jury postanowiło zaprosić do finału uczniów tj: Klaudia Zazula SP1, Emilia Podkościelny SP 1, Natalia Tatoj i Szymon Łukasz SP4, Oliwia Prędki SP5, Maja Machaj i Julia Arendowska SP5, Agata Bauch SP7, Paulina Szczygielska SP22, Oskar Sobiegraj SP35, Nicola Kuczera SP35, Weronika Lasko SP36, Łukasz Gołębiowski SP40, zespół Dawid Durkalec, Daniel Durkalec i Emilia Durkalec SP40.
Wystąpią oni w finale 15 maja w Zespole Szkół Muzycznych im.F. Rybickiego.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i budził wiele pozytywnych emocji. Uczestnicy wykazali się profesjonalizmem i przede wszystkim autentycznością. Pokazali pasję i zapał w wykonywaniu tego, co prezentowali na scenie. Wśród uczestników pojawiła się nie rywalizacja, ale element wzajemnego wsparcia. Impreza była wspólną zabawą, w trakcie której uczestnicy dopingowali się i pomagali sobie wzajemnie. Wśród opiekunów uczniów słychać było opinie, iż do tej pory nie wiedzieli, że ten czy ów uczeń “potrafi coś takiego”. W opinii jury poziom był bardzo wyrównany i wydanie werdyktu było bardzo trudne. Uczestnicy dowiedli, że mają ponadprzeciętne umiejętności, rozwijają je i niekoniecznie spędzają czas tylko przed komputerem:).