Dzień wody

Kolejnym dniem kolorowym w naszym przedszkolu był Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.  Poznawanie właściwości i stanów skupienia wody, poprzez obserwacje, proste doświadczenia i wyciąganie wniosków.  Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków oraz robienie baniek mydlanych.

Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY! To wydarzenie miało miejsce 22 marca.