Dzień Kolorowej Skarpetki

Pierwszego dnia wiosny społeczność naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa ubraliśmy tego dnia kolorowe skarpety – niepasujące do reszty naszego ubioru tak, jak dodatkowy chromosom nie pasuje do budowy ludzkiej komórki. W tym dniu uczniowie mogli również obejrzeć film, który uświadomił im przyczyny powstawania tej wady genetycznej i pokazał funkcjonowanie osób z Zespołem Downa na całym świecie. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, obchodzony jest 21 marca od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.