Drodzy Artyści!

Mamy już finalistów IV Międzynarodowego Konkursu Plastyczno -Scenograficznego Żywe Obrazy. W kategorii film o złotą, srebrną i brązową ramę walczyć będzie 6 szkół:

1. Zespół Szkół  przy  Ambasadzie  RP  w  Atenach- ,,Kwiaciarki”  Olga  Boznańska
  2. Gimnazjum nr 3 im. Józefa Chełmońskiego w Zielonej Górze – „Orka” Józef Chełmoński
  3.  Szkoła Podstawowa nr 9 w Bytomiu – „Górnicy”   Witold Pałka
  4.  Gimnazjum  29 we Wrocławiu – “Podaj cegłę” Aleksander Kobzdej
  5.  Zespół Szkół w Przedmościu / Głogów Gimnazjum- „Egzekucja Lady Jane Grey”  Paul Delaroche
  6.  Zespół Szkół w Przedmościu / Głogów Szkoła Podstawowa – „Jezus w domu rodziców”  John Everett Millais.

W Teatrze w Tychach  ” na żywo ” będzie można zobaczyć 8 następujących szkół:

1. Zespół Szkół nr 3 w Mikołowie- “Pranie”  Andrzej Wróblewski
  2. Szkoła  Podstawowa  nr  6 w Tychach – Gustave  Courbet  „ Kobiety  przesiewające  zboże”
  3. Gimnazjum nr 11 Tychy – Olga Boznańska „Kwiaciarki”
  4. Gimnazjum nr 2 Tychy – J.F.Millet  „Kobiety zbierające kłosy”
  5. Zespół Szkół w Bieniowie /Żary woj. lubuskie- ”Ceglarki Aleksander Kobzdej
  6. Gimnazjum 7 Tychy – Camille Pissaro “Praczki w Eragny”,
  7. Szkoła Podstawowa nr 5 Tychy – ” Mleczarka ” Vermeera
  8. Zespół Szkół nr1 w Brwinowie / pod Warszawą – Rembrandt “Lekcja anatomii doktora Tulpa”

12 czerwca spotykamy się w Teatrze Małym w Tychach przy ul. Hlonda 1 o godz.8.50 i pracujemy do godz.11.00 .  O godz. 11.00 zapraszamy Jury, prasę, media, mieszkańców i wszystkich zainteresowanych wynikami pracy  młodych artystów. W tym czasie będziemy podziwiać wyjątkowe dzieła i spotkać się ze światową sztuką.

Zapraszamy serdecznie!!!