Baw się z nami origami

Ostatni tydzień upłynął świetliczakom na różnorodnych zajęciach sprawnych rąk ćwiczących m.in. nawlekanie, składanie, wycinanie, układanie… . Zaczęliśmy od origami, czyli nauki składania różnorodnych przedmiotów ozdobnych z papieru. W ciągu kolejnych dni dzieci uczyły się jak wykonać np. koronę, kota, miecz, jednorożca, sowę itp. Następnie zajęcia to stworki z szyszek, kreatywnych drucików i innych ozdób. Można było również pobawić się masą wykonaną z mąki ziemniaczanej i kurkumy, wylepić nią płytę DVD i ozdobić makaronem, kamyczkami itp. Tydzień zakończyliśmy ucząc się wykonywać bransoletki na rękę. Żyłka, koraliki i spora dawka cierpliwości to przepis na powstanie ciekawej, różnobarwnej biżuterii dla siostry, brata, mamy … .

Zajęcia odbywały się w dniach 15-19 listopada i przeznaczone  były dla wszystkich chętnych dzieci.