Bakaliowe obrazki

Świetliczaki bardzo lubią malować obrazki. Takie zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i samodzielności. Można zaskoczyć innych ciekawym pomysłem, miło spędzić czas w grupie, a po skończonej pracy – “namalowaniu” obrazka – schrupać go ze smakiem. Podczas ostatnich zajęć kulinarnych dzieci tworzyły – “malowały” jadalne obrazki. Z wafla zostały nożem wycięte kształty o tematyce świąteczno – zimowej (choinki, gwiazdki, prezenty itp.), które następnie dzieci smarowały miodem, kremem czekoladowym lub jogurtem i ozdabiały bakaliami (orzechy, migdały, żurawina, rodzynki itp.). Gotowym “obrazkiem” można było się pochwalić kolegom i koleżankom i oczywiście ze smakiem zjeść. Takie zajęcia to nie tylko fajna zabawa, ale też nauka nazw poszczególnych bakalii, rozpoznawanie, próbowanie, łączenie poszczególnych smaków itp.

Zajęcia odbyły się 18.12. br. i przeznaczone były dla klas I – III SP.