Bajkowe innowacje

Przedstawienie kukiełkowe oraz teatr cieni były motywem przewodnim projektów prowadzonych w ramach innowacji z języka angielskiego metodą dramy w tym roku szkolnym.

Uczniowie klasy 4c zaangażowali się w przygotowanie kolorowych kukiełek oraz rekwizytów, które miały posłużyć do inscenizacji bajki na podstawie anglojęzycznego filmu „Room on the broom”.

Projektem który realizowała kasa 5b były Bajki Ezopa w języku angielskim. Powstały piękne czarne kukiełki i dekoracje.

Przede wszystkim jednak dzieci pracowały nad angielskim tekstem, tłumacząc go, ćwicząc tym samym czytanie, prawidłową wymowę, dykcję oraz intonację.