„Rozumiem, co czytam”

Czytelnicze zmagania w finale konkursu „Rozumiem, co czytam”, przyniosły zwycięstwo uczennicy klasy 2a Justynie Gogół. Drugie miejsce zdobył uczeń klasy 3a Rafał Jelonek, trzecie Antonia Słowik z klasy 2a. Konkurs czytania ze zrozumieniem to ostatni tegoroczny konkurs czytelniczy dla klas drugich i trzecich. Uwieńczył on całoroczną pracę uczniów. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Do półfinału przystąpiło 65 uczniów z klas drugich i trzecich, do finału już tylko siedmiu: Zofia Wolska 2a, Justyna Gogół 2a, Antonia Słowik 2a, Rafał Jelonek 3b. Zarówno w półfinale jak i w finale uczniowie zmagali się z podchwytliwymi poleceniami. Tylko bardzo uważne przeczytanie poleceń pozwoliło na prawidłowe wykonanie poszczególnych zadań. Nie było łatwo!