„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Te słowa wypowiedziane przez noblistkę Wisławę Szymborską stały się mottem Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Znani i lubiani…, ale zapomniani” przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej.Już czwarty raz gościliśmy w naszej szkole miłośników książek i czytelnictwa. Tegoroczna edycja konkursu, który odbył się w dniu 02.03.2018 r., przeniosła wszystkich do świata lat siedemdziesiątych stworzonego przez wielkiego pisarza dla dzieci i młodzieży Edmunda Niziurskiego. Zadaniem uczestników było przeczytanie powieści „ Klub włóczykijów” i obejrzenie dość luźnej i dalekiej od oryginału adaptacji powieści w reżyserii Tomasz Szafrańskiego o tym samym tytule. Młodzi czytelnicy  doskonale przygotowali się do konkursu, a trudne zadania konkursowe nawiązujące do niesamowitych i fascynujących przygód bohaterów, postaci niezwykłych, sympatycznych, często komicznych nie sprawiały im kłopotu.
Ocenie podlegał również przygotowany przez uczniów plakat reklamujący książki Niziurskiego i zachęcający do ich przeczytania.
W konkursie wzięło udział osiem drużyn. Szkołę Podstawowa Nr 6 w Łaziskach Górnych reprezentowali Małgorzata Adamska i Patrycja Smykla (II miejsce, nagroda publiczności za najciekawszy plakat), natomiast Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Kobiórze – Martyna Morawiec, Karolina Walus (nagroda jury za najciekawszy plakat).
Tyskie szkoły biorące udział w konkursie to:
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi – Natalia Jazłowska, Marta Więcław

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Powstańców Śląskich  – Bartosz Sosin i Maja Żmuda (I miejsce)

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie- Skłodowskiej  – Natalia Barańska, Miłosz Barański

Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi – Maja Pisarek, Emilia Praus

Szkoła Podstawowa nr 18 – Zuzanna Gnacikowska, Milena Wagner

Szkoła Podstawowa nr 19 – Martyna Lipińska, Magdalena Jędryczka ( III miejsce)

Zmaganiom swoich podopiecznych przyglądały się ich opiekunki, panie: Ewa Pilarska,  Elżbieta  Godziek, Marta Romańska- Kolisko, Katarzyna Wodniok, Paulina Palowska, Anna Kapusta, Dorota Sowińska, Lidia Franczak, Alina Folkert, Dorota Płotkowska- Janas

Konkurs sponsorowany był przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy i Rozwoju Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach „ Piątka Dzieciom”

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe, natomiast zwycięzcy -  nagrody książkowe.

GALERIA>>>