„Białe kruki” w bibliotece

Historia naszej szkolnej biblioteki nierozerwalnie łączy się z historią szkoły. Pierwsze  książki wpisano  do księgi inwentarzowej 1 grudnia 1957 roku. Numer 1 nosi  książka Antoniego Uniechowskiego „Stara Warszawa”,  wydana przez warszawskie Wydawnictwo Sztuka.

Przez cały  marzec,   w bibliotece,  możecie zobaczyć wystawę najstarszych książek z przeszło dwunastotysięcznego zbioru. Zapraszam do obejrzenia wystawy „Białe kruki w bibliotece”. Przypominam tylko, że „biały kruk” oznacza osobliwy, rzadki, unikatowy egzemplarz książki. Ponadto możecie zobaczyć najmniejsze i największe książki, płyty winylowe oraz maszynę do pisania, która jeszcze nie tak dawno była w użyciu.

Galeria>>>